Miejsce, z którego może pochodzić wszystko...

GIMP-owanie

poniedziałek, 27 sierpnia 2012

Borem lasem jesień idzie do nas wielkimi krokami. Ale ten wpis w ogóle nie o jesieni ;)

Zagoniona jestem... Praca - cieszę się, że jest, bo daje mi niezły dochód. Cóż z tego!!! Mam takie zaległości, że pożerają na bieżąco to co naciułam!!! Nie mogę się doczekać, aż pospłacam wszystko, co nie cierpi zwłoki. Albo zwłok cierpiących. Albo jakoś tak ;)

A tak o jesieni, to w lesie udało mi się być ze dwie godziny może, jakoś tydzień temu, nawet grzyby były.

I nie obijałam się, porobiłam dżemiki z czarnej porzeczki i z wiśni konfiturkę i soczki a wczoraj pakowałam w słoiki marmoladę śliwkową. Nie zrobiłam fotek, bo w kuchni nie mam głowy do robienia zdjęć ;)

Także rękodzielniczo się nie obijałam! Na Allegro mój luby wystawił dwie bransoletki własnej produkcji w tym jedną moją :D.

Można je obejrzeć --->TU i --->TU . Tak, chwalę się i promuję! A co!

W trakcie kończenia jest portfelik z niebieskiego zamszu z rósiofym obszyciem, do kompletu gotowego etui na telefon i smyczki na klucze. Jak skończę wstawię fotki.

I poprzerabiałam to i owo z biżuterii. Na razie nie mam czasu na obfocenie tego i wrzucenie na bloga - trzeba jednak troszkę przy tym posiedzieć.

Maszyna do szycia wreszcie jest u fachowca, czekam na telefon, kiedy tylko ją uzdrowi da znać :D

A na razie na pocieszenie oczków wstawiam tapetke Gimpową, która powstała wg tutoriala MrKamio1 z Youtube :D

Planeta

Rozdziałka 1366x768 - jak w moim lapku :P

Pzdr!

niedziela, 10 czerwca 2012

Jak widać, zmieniło się tło bloga i grafika w "stopce". Na razie są to zmiany utrzymane w dotychczasowym klimacie.

Dopóki nie ogarnę mniej więcej układu i nazewnictwa bloga, będę się trzymać układu wg szablonu kate_mac .

Zaczynam znowu odnajdywać przyjemność szperaniu i przerabianiu kodu ;)

czwartek, 07 czerwca 2012

Właśnie wgrałam sobie nowy :D

Chwila zabawy w GIMPie i nawet mnie efekt tak w miarę zadowala.

Pierwszy krok w kierunku zmian wyglądu bloga poczyniony.

środa, 01 lutego 2012

Taką kosmiczną tapetkę sobie wymyśliłam i przed chwilą zrobiłam. Wprawdzie sama powierzchnia słońca to nie moja robota (skorzystałam z gotowego stock'u), ale reszta to już ja i GIMP :). A jak poćwiczę, to i taką "fakturę" jak na tym słoneczku się nauczę robić :).

Tu miniaturka, bo sama tapetka to jak widać dość spora grafika. Akurat na mojego lapka :).poniedziałek, 30 stycznia 2012

Od paru dni mam coraz większą ochotę pobawić się znowu HTML-em. "Znowu?" zapytacie. No tak, mam za sobą taką cztero i pół miesięczną przygodę z pracą jako młodszy programista.

Wyobraźcie sobie kobietę po 30-tce, samouka informatycznego, z wiedzą z czasów informatyki łupanej kamieniem i samodzielnie uzupełnianą tym, co wygrzebie w necie, pierwszy raz w życiu mającą napisać samodzielnie aplikację do rejestratorów czasu pracy. Brzmi zabawnie, zwłaszcza dla oblatanych w temacie. Dla mnie to nie było zabawne. Fakt, baaardzo dużo nauczyłam się w tym czasie o html, css, php, mysql i tym podobnych, ale... No właśnie. Tempo, jakiego wymagano było ponad moje możliwości. Żadnego przewodnika, kogoś kto by podpowiedział. A samemu jak się szuka to często błądzenie we mgle. No i po tych z górką czterech miechach pękłam. Cały zeszły rok nie mogłam patrzeć nawet na kod źródłowy stron :D.

A teraz jakoś mi się tak sam Xampp ściągnął, jakoś tak cms-a zaczęłam szukać i wogóle tak jakoś mnie korci napisać jakiś arkusz css fajny. Spróbować przynajmniej.

Ten, co mam teraz jest "pożyczony" od zdolnej dziewczyny >>http://szablonykatemac.blox.pl<<. Bardzo ładne szablony tworzy i ogólnie jest niesamowicie cierpliwa i pomaga takim jak ja :)

Za jakiś czas, być może będę miała własny, wcale nie gorszy. Jak nie spróbuję to sie nie przekonam :)

Z pozdrowieniami dla kate_mac (mimo, że nie ma pojęcia, kto ja jestem;) :).

Konkursy:Popieram:


Klauzula własności dóbr intelektualnych

KONTAKT:
mail: hdiriee@gmail.com
GG 5658635
Wygrane:Wizyty:
Liczniki na strone